Kontakt tel. +48 32 262 87 38

Kalibracja Monitora

Kalibracja sprzętowa monitora

 

i1 kalibracka_dglabCzy warto kalibrować?

Podczas codziennej pracy większości z nas często przytrafiała się sytuacja, kiedy to pięknie wyglądająca fotografia, godzinami obrabiana w programie graficznym wydrukowana w laboratorium tylko trochę przypominała obraz widziany na monitorze. Zlecając zdjęcia, klienci często oczekują wiernego odzwierciedlenia barw. Jak pokazać na odległość wyniki prac, jeśli nie wiemy jak ustawiony jest monitor klienta (jasność, kontrast, barwy). Jaki to monitor? Przy jakim świetle dana osoba na niego patrzy? Większość stacjonarnych monitorów oraz matryce laptopów przewidziane są do prac biurowych. Charakterystyka ustawień fabrycznych takiego urządzenia przewiduje wielogodzinną pracę na dokumentach i przeglądanie internetu, nie zaś wierne odwzorowanie kolorów i tonów, czy płynne oddanie przejść tonalnych. Monitory graficzne natomiast bez zewnętrznej kalibracji sprzętowej nie wykorzystują pełni swoich możliwości.

Dglab kalibracja monitora 2

 

 

Efekty Kalibracji

nadanie poprawnego odzwierciedlenia kolorów, balansu bieli i szczegółów w cieniach, zgodnych z obowiązującymi standardami. Poprawienie i prawidłowe ustawienie dużych rozbieżności w jasności wyświetlania samego monitora które sprawiały że podczas obróbki przyciemnialiście swoje fotografie, które po wydrukowaniu wychodziły zbyt ciemne i smoliste w szczegółach . Poprawny profil zarządzający kolorami monitora utworzony po kalibracji likwiduje częste zabarwienia kolorem niebieskim szczególnie w laptopach i tańszych monitorach, które również warto a nawet trzeba kalibrować.

 

 

Podsumowanie, co? gdzie? i jak…

Podsumowując… poprawne wyświetlanie kolorów, balansu i jasności zdjęć powinno być pierwszą z czynności jakie każdy fotograf powinien wykonać przed pracą nad obróbką zdjęć w swoim komputerze. Najlepszym sposobem wykonania kalibracji jest zrobienie jej w miejscu w którym pracujecie i poddajecie obróbce graficznej swoje fotografie, przy okazji możemy doradzić i podzielić się naszym doświadczeniem z zakresu poprawnego przygotowania stanowiska pracy fotografa tzw. „cyfrowej ciemni”. Jeśli macie taką możliwość możecie również dostarczyć sprzęt do naszej siedziby co w przypadku np. laptopów nie powinno stanowić większego problemu, jeśli natomiast chcecie abyśmy przyjechali do Was i wykonali  taką kalibracje na miejscu prosimy o kontakt mailowy kalibracja@dglab.pl w celu ustalenia dogodnego terminu. Dzięki najnowszemu sprzętowi, wiedzy i doświadczeniu które posiadamy możemy kalibrować niemal każde urządzenie od seryjnych laptopów z matrycami ciekłokrystalicznymi poprzez monitory z matrycami IPS (LG), PVA (Samsung) po 16 bitowe monitory Eizo, Dell  z graficznych serii S, SX oraz CG.

 

d64ef3f1_i1Pro2_OnBlack2Promocje i rabaty dla stałych klientów DGlab

dla fotografów współpracujących z naszym laboratorium zarówno tych przyszłych jak i obecnych przewidujemy promocyjne ceny i fachową opiekę z zakresu prawidłowego wyświetlania barw i kalibracji monitorów, laptopów, oraz stworzenia optymalnych warunków pracy przy obróbce fotografii.

Kontakt, ustalenie terminu i informacje: kalibracja@dglab.pl