Jak projektować

Przygotowanie do druku


 • Naświetlamy z plików JPG więc można używać jakiegokolwiek oprogramowania które eksportuje do JPG. Profil kolorystyczny sRGB.
 • UWAGA!! – nie akceptujemy zdjęć czarno białych skonwertowanych do skali szarości – gray scale
 • W nazwach plików prosimy nie używać polskich znaków!
 • Rozdzielczość 300 pxl/cal
 • 1 rozkładówka to 2 strony, prosimy nadać im nazwy zaczynające się kolejno od 01, 02, 03 itd, wg. tej kolejności zostaną umieszczone w albumie.
 • Sami konwertujemy fotografie do przestrzeni papieru ( mamy utworzone profile ICC do każdego rodzaju papieru). Dzięki temu możemy kontrolować cały proces, aby barwy były reprodukowane z największą zgodnością. Profile ICC dostępne na naszej stronie służą tylko do podglądu, prosimy zapisywać projekty w profilu sRGB
 • WAŻNE!!! – Aby była zachowana zgodność kolorystyczna monitor-odbitka trzeba mieć poprawnie skalibrowany monitor ( tylko i wyłącznie kalibratorem sprzętowym ) – tylko wtedy możemy zapewnić, że zgodność kolorystyczna będzie zachowana.
 • Nie weryfikujemy poprawności przesłanych do nas projektów rozkładówek, przed założeniem zamówienia prosimy sprawdzić zgodność plików z informacjami poniżej, oraz dostępnymi szablonami.

Jak zamawiać


zobacz jak złożyć zamówienie

 

Jak projektować


Do projektowania albumów udostępniamy szablony tif z zaznaczonymi spadami

pobierz szablony do projektowania

 

Dzięki współpracy z firmą Zalamo udostępniamy darmowy kreator online gdzie w łatwy i wygodny sposób możesz zaprojektować swoją fotoksiążkę

zaprojektuj w zalamo

 

Spady – linie cięcia


Każdy blok albumu po złożeniu musimy przyciąć aby go wyrównać. Docinamy go ręcznie, nie możemy powiedzieć ile dokładnie obetniemy, przeważnie jest to od 2 do maksymalnie 5mm.

Projekt przygotowany poprawnie


zdjęcie dochodzą do krawędzi projektu, możemy swobodnie odciąć tyle ile to będzie potrzebne. od 2 – 5mm

ok projekt

Projekt źle przygotowany


zdjęcia na rozkładówce stykają się z symulowaną linią cięcia. Co jednak jeśli obetniemy mniej niz 5 mm ? pozostanie cienki biały pasek, który z pewnością nie będzie wyglądał dobrze

zly projekt

Projekt z zachowanymi dystansami ( np. białymi ramkami ) od krawędzi


jeśli chcesz zostawić pusty obszar np. białe pole dookoła rozkładówki zaprojektuj go tak aby dystans od czerwonej linii cięcia miał co najmniej 7-10 mm (druga linia pomocnicza). Projekt będzie wykonany prawidłowo, a całość nie będzie sprawiała wrażenia przypadkowo zostawionej wolnej przestrzeni.

ok dla białych ramek

Ważne informacje – podsumowanie


 • jeśli zdjęcie ma zostać naświetlone na całą rozkładówkę – należy nadać mu wymiar pełnej rozkładówki wraz ze spadami
 • nie umieszczać tekstu i istotnych elementów zdjęcia poza liniami obszaru bezpiecznego, jeśli nie wypełniasz zdjęciem całej rozkładówki nadaj im odpowiedniego dystansu umieść je co najmniej 7-10 mm od czerwonej linii cięcia
 • jeśli chcesz aby zdjęcie zostało z białą ramkąbiała przestrzeń musi zostać wyraźnie uwzględniona w obszarze bezpiecznym co najmniej 7 mm od linii cięcia.
 • Jeśli nie chcesz aby zostały białe ramki zdjęcia muszą dochodzić do krawędzi rozkładówki. Pamiętaj aby istotne elementy zdjęcia pozostawały w obszarze bezpiecznym

Przygotowanie fotoobrazu


Profil kolorystyczny sRGB
Rozdzielczość 300 dpi
Wymiary 1:1 – sami dodajemy naddatek ( odbicie lustrzane), który stanowi element zawinięty na bok blejtramy.

Przygotowanie digipacków


Profil kolorystyczny sRGB
Rozdzielczość 300 dpi
Wymiary 1:1
Pobierz szablon

Formaty zdjęć do okładek z okienkiem zdjęciowym


zdjęcie powinno być przygotowane w wymiarze wg. poniższej tabeli

tableka-okienka www

Grawery laserowe


widoczność grawerów laserowych na konkretnych materiałach zależna jest od ich podłoża i nie mamy wpływu na ich kolor. Poniżej prezentujemy jak przykładowy grawer prezentuje się na wybranych materiałach.

Tłoczenia


Tłoczenie to jedna z najbardziej klasycznych form personalizacji okładek, możemy je wykonać na wszystkich materiałach z wyjątkiem grubych płócien z serii PO. Dodatkowym atutem jest opcja wypełnienia tłoczenia kolorem srebrnym, złotym lub białym.